Logo

Fachowe porady

ZBIÓR INSPIRACJI I PORAD NA TEMAT SADZENIA

Zakładanie domowego ogródka – sianie czy sadzenie?

Zakładanie domowego ogródka
Dodał: elgrafica | 5 kw. 2021 | Kategoria: Porady

Zakładanie domowego ogródka – sianie czy sadzenie? Korzystajmy z gotowych rozwiązań sprawdzonych przez doświadczonych plantatorów rolnych.

Każdy rolnik doskonale wie, ze nie uzyska oczekiwanych plonów jeśli nie skorzysta z oferty gotowych już rozsad, z powodu problemów związanych z długim okresem wegetacji niektórych roślin. Pewne gatunki warzyw – szczególnie te wrażliwe na niskie temperatury, które do dobrego rozwoju potrzebują słońca i ciepła – nie dałyby rady dojrzeć w naszym klimacie. Najlepszym przykładem mogą być tu pomidory, papryka, czy bakłażany. W przypadku ich uprawy wykorzystanie gotowych rozsad jest idealnym rozwiązaniem, które daje możliwość przyspieszenia procesu wzrostu roślin o kilka tygodni.

Dla uzyskania oczekiwanej jakości rozsad potrzebne są odpowiednie warunki do wysiewu i wzrostu każdej rośliny. Rolnicy uprawiający warzywa na znaczną skalę, nie inwestują swoich środków w przygotowanie takiej produkcji – oni kupują takie rozsady w profesjonalnych farmach.

Wielu z nas chętnie uprawiałoby własny ogródek warzywny, ale perspektywa czasu jaki trzeba poświęcić na takie przedsięwzięcie – biorąc pod uwagę uprawę z wysiewu nasion – przerasta nasze możliwości i umiejętności. Może koszt nasion nas nie odstrasza, ale brak pewności że włożone środki oraz czy nasze starania przyniosą oczekiwane efekty – już tak.

Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu są tu, podobnie jak u dużych plantatorów, gotowe rozsady warzyw i ziół, które możemy zakupić na naszym rodzimym rynku. Chętnie byśmy takiego zakupu dokonali, ale często rozsady nie są powszechnie dostępne, a my nie mamy czasu na ich poszukiwanie. I tu znów, na przeciw tym oczekiwaniom wychodzą producenci rozsad.
Jedną z wiodących polskich firm, które produkują rozsady jest GRUPA MULARSKI. Doświadczenie w uprawie wielu warzyw, jakie firma MULARSKI zdobyła w ostatnich 40 latach pracy, daje kupującym gwarancję, ze to co nabywają jest najwyższej jakości. Rolnicy zajmujący się uprawą warzyw, od lat zaopatrujący się w zakładach MULARSKI, zdążyli sprawdzić jakość tych produktów i polecają je również do uprawy domowej.

Chcesz otrzymywać e-maile z poradami?

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Rozsady hobby - tu kupisz

Sklepy firmowe Grupy MULARSKI Sklepy DINO
oraz w wybranych sklepach sieci LIDL.

Pytania / Obsługa klienta

    Udostępnij